הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 
פתח/סגור תפריט
בית שמש – מרכז מידע הנדסי - דף הבית

דבר הממונה

 

ברוכים הבאים לאתר האינטרנט ההנדסי

בית שמש - העיר בעלת קצב ההתפתחות מהגבוהים בישראל עם אלפי יח"ד הנבנים בעת ובעונה אחת, עם פוטנציאל התפתחות של עוד עשרות אלפי יח"ד.

תיק ההנדסה הינו משימה מורכבת לניהול, אך יחד עם זאת משימה מאתגרת במיוחד.

עם היכנסי לתפקידי, הצבתי לפניי 3 יעדים מרכזיים. יעדים אותם אני ממלא בעזהי"ת ובעזרת עבודתם המסורה, הסיזיפית והקשה של עובדי אגף ההנדסה שעמלים במסירות על פיתוחה ובנייתה של בית שמש ושכונותיה.

 

  • האצת התכנון והבנייה בכל שכונות בית שמש, הקיימות והעתידיות.
    החל מפעילות מול בכירי משרד השיכון, המשך בקידום תוכניות בועדה המחוזית והמקומית, וכלה במעקב אחר התקדמות הקבלנים בכל אתרי הבנייה. בתחום זה, מתחולל הלא-ייאמן, ובית שמש משנה את פניה עם בנייתן של אלפי יח"ד וגלי אכלוס של תושבים חדשים.

 

  • קידום תוכניות התחדשות והרחבה לשכונות הישנות של בית שמש, ושדרוג תשתיות בעיר ובדרכי הגישה אליה.
    גם בתחום זה נרשמת הצלחה: הוסדר מעמדן התכנוני של שכונות נעדרות תכנון, אושרו שינויי תב"ע לכמה מהשכונות, פרויקט ה'פינוי בינוי' בשכונת ביאליק יצא לדרך, כביש עוקף בית שמש נסלל והוסדר, ובכניסה הראשית לעיר בוצע פרויקט הסדרה ושדרוג גדול מימדים – זאת לצד בניית 3 קניונים חדשים וחידוש פני אזור התעשייה הצפוני.

 

  • הנגשת השירות לתושב באגף ההנדסה, והסרת חסמים בדרך להיתר הבנייה.
    אחד הדברים החשובים ביותר שהצבתי לעצמי עם כניסתי לתפקיד הינו להנגיש את השירות לתושב באגף ההנדסה והסרת חסמים בדרך לקבלת היתר בניה. אחת הדרישות הייתה כי תושב המבקש היתר בנייה – וזכאי לו על פי דיני התכנון והבנייה – יקבל אותו בתוך זמן קצר ללא שהיות מיותרות. לשם כך הקמנו בעמל רב את אתר האינטרנט ההנדסי שישמש כלי עזר מקוון ויעזור לכל המעוניין לקבל את המידע התכנוני הדרוש לו ללא צורך לכתת רגליו לאגף ההנדסה ולהמתין למידע מהפקיד או המהנדס. באתר המושקע ניתן להדפיס טפסים שונים ולקבל מידע נוסף בתשלום

 

האתר נבנה בעמל רב בשיתוף צוות אגף ההנדסה מתוך ניסיון ולמידת הצרכים של תושבי העיר, וחובה עלי לציין את השירות המסור של עובדי האגף, למרות המ

וגבלות בכוח-אדם.

ברצוני להודות לראש העיר, הנהלת העירייה וצוות אגף הנדסה על העזרה והסיוע.

אני תפילה ותקווה, כי בנייתה והתפתחותה של בית שמש תימשך ללא הפסקה. אוסיף לפעול להשגת מטרה זו, שכן כיום בית שמש היא פיתרון דיור מרכזי, איכותי ומהטובים ביותר בישראל.

 

משה מונטג

יו"ר הועדה לתכנון ובנייה

חבר הועדה המחוזית לתו"ב – ירושלים

 

דבר הממונה